Pominięta pierwsza tabletka a sex

Witam, bardzo chciałabym uzyskać odpowiedź na moje pytanie, ponieważ strasznie się stresuje, a nie jestem pewna czy powinnam. Chciałabym wiedzieć czy istnieje duże ryzyko zajścia w ciążę jeśli kochałam się w niedziele przed południem w dni przerwy od brania tabletki, jeśli miałam przyjąć pierwszą z nowego blistra we wtorek. Niestety zapomniałam i wzięłam ja dopiero w środę po południu tak więc w środę przyjęłam dwie tabletki. Tabletki zażywam od 4 lat i mam 23 lata bardzo proszę o szybką odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam.
Niestety pominięcie tabletki w pierwszym tygodniu stosowania oznacza, że wszystkie stosunki w trakcie przerwy należy traktować jako niezabezpieczone. Niestety mogło dojść do zapłodnienia.