Co zrobić po takim zabiegu kosmetyczym?

Witam dnia 3.06.2020 poddałam się zabiegowi powiększania ust. Pani kosmetolog podała 0.6 kwasu a resztę 0.5 postanowila pozostawić na ewentualną korektę ust. 30.06.2020 pojawiałam się ponownie w gabinecie na dopełnieniu kwasem. Po zakończeniu zabiegu już w gabinecie pojawił się duży siniak i duża gula na środku ust,Pani zapewniała mnie ze to się wchlonie i zebym się nie martwiła. Po 3 dniach pojawiła się opryszczka o której poinforowalam Panią kosmetolog (gulka wtedy była bardzo spuchnięta przy tym) więc Pani kazała czekać aż się wszystko zagoi. Niestety minęło już sporo czasu a usta wyglądają okropnie. Moje pytanie brzmi czy mogę jakoś pociągnąć do odpowiedzialności panią kosmetolog która się kompletnie nie poczuwa żeby gdzie kolwiek był jej błąd i czy jest jaki kolwiek sposób żeby coś zrobic z ustami. Poniżej przesyłam opinie jaka mi Pani wysłała w ramach uzasadnienia. Dodam Jeszcze że na dolnej wardze nie wystąpiła opryszczka a też jest krzywa. "3.06 usta zostały wypełnione kwasem 0.6ml. Dla optymalnego efektu resztę kwasu zostawilam do ponownego zabiegu. Po wykonaniu zabiegu wypełniania ust nie zostały stwierdzone żadne skutki uboczne. Po kolejnym zabiegu 30.06 zostało zastosowane ponowne 0.4ml kwasu. Dwa dni po zabiegu wypełniania ust zostało mi zgłoszone, że wystąpiła opryszczka. Wirus opryszczki był już wtedy prawdopodobnie aktywny i nasilil się w momencie wypelnienia ust i doszedł do głębi tkanek co doprowadziło do obrzęku i (podejrzewam) stanu ropnego w obrebie ust. To spowodowało zespojenie kwasu hialuronowego w jednym miejscu. Lekarz medycyny nie różni się niczym od kosmetologa (kim jestem). Zabieg został wykonany prawidłowo. W efekcie nie mam obowiązku zwracać Pani pieniędzy za wykonany zabieg. Bardzo mi przykro że taka sytuacja zaistniała. Naprawdę jest to pierwszy raz zespojenia się kwasu hialuronowego spod mojej ręki. Dlatego nie wiem jak do takiej sytuacji "podejść". I skoro zrobiłam Pani taka masakre ale jednak wróciła Pani czyli jest ewidentnie to że jak nie doszło do opryszczki to nie zespoil się kwas w ustach."

Dzień dobry, proszę PILNIE zgłosić się do lekarza, doświadczonego w leczeniu powikłań z zakresu medycyny estetycznej. Nadmienię tylko, że istnieje kolosalna różnica pomiędzy ukończeniem kierunku lekarskiego oraz posiadaniem Prawa Wykonywania Zawodu lekarza a byciem magistrem kosmetologii. Nie istnieje w medycznym świecie pojęcie "zespojenia się" kwasu hialuronowego. Podanie po miesiącu resztki otwartego wcześniej preparatu jest karygodne.