Co zrobić w przypadku chronicznego stresu?

Witam, Jestem 21letnią kobietą i niestety strachliwą i stresującą się. Czuję, że mam gdzieś w środku taką niepewność... Nie potrafię czerpać z życia tyle co ludzie, którzy mnie otaczają (naprawdę są wspaniali). Wciąż zastanawiam się czy coś co zrobiłam, pomyślałam, powiedziałam jest w 100% dobrze, nie potrafię wyluzować się do danej sytuacji, boję się konsekwencji, może nawet reakcji ze strony otoczenia... Ciągle zastanawiam się czy to co teraz robię w życiu (studia) to odpowiedni wybór... stresują mnie konwersatoria już na samym początku studiowania, a co w sytuacji gdy pojawi się sesja??? Może to nie dla mnie? Stres mam ukryty gdzieś w sobie, pomimo płaczu nie wyrzucam go z siebie, nadal we mnie tkwi... Jak żyć i co robić?

Dzień dobry Pani,

Z opisanych przez Panią symptomów, wnioskuję, że pewne negatywne przekonania, o samej sobie,
z przeszłości, wpłynęły na Pani zaniżoną samoocenę, w teraźniejszości.

Domniemuję, że dokonywane przez Panią oceny samej siebie oraz wartości, jakie przypisuje sobie są
Pani opinią i nie faktem.
Opinie te mogą być błędne, stronnicze lub po prostu zupełnie błędne.
Pani poglądy o sobie (tak, jak u każdego człowieka) rozwinęły się jako konsekwencja życiowych doświadczeń.
Jeśli te doświadczenia były pozytywne,/wystarczająco afirmujące , wtedy postrzega się siebie w sposób pozytywny/afirmujący.
Jeśli doświadczenia życiowe były podkopującymi wartość, wtedy postrzega się siebie w sposób negatywny - zaprzeczając swojej wartości.

Dobra wiadomość jest taka, że przekonania na swój temat, innych ludzi oraz świata są wyuczone (oparte na doświadczeniu w przeszłości) i przez pracę terapeutyczną w obecności psychologa/psychoterapeuty jest możliwa ich zmiana.

Podsumowując, zachęcam Panią serdecznie do takiej pracy rozwojowej - jest nad czym popracować :)

Zapraszam Panią na sesję via Skype (Irena Mielnik-Madej).

Z życzeniami tylko pozytywnych doświadczeń i radości,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605