Co zrobić z taką wydzieliną?

Na otoczce brodawkowej mam ropiejące miejsce, które mam od 1,5 roku. Z dwa razy mi się chwilowo zagoiło, jednak przez większość czasu wciąż powstaje wydzielina. Z samą brodawką nic się nie dzieje. Objawem towarzyszącym wydzielaniu ropy jest swędzenie. Początkowo myślałam że zraniłam się w pierś, lecz trwa to już ewidentnie zbyt długo. Proszę o radę co mam z tym zrobić. Mam 18 lat, nie byłam w ciąży, nie przyjmuje żadnych leków, nie jestem aktywna płciowo
KOBIETA, 19 LAT 10 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

z opisu wynika, że problem trwa już bardzo długo, jednak nie wspomina Pani, czy był on konsultowany ze specjalistą, a w takiej sytuacji ważne jest, aby to lekarz przeprowadził odpowiednią ocenę i ewentualnie zalecił dodatkowe badania w celu postawienia właściwej diagnozy i wdrożenia skutecznego leczenia.

W pierwszej kolejności warto skonsultować problem z lekarzem rodzinnym, który skieruje Panią do odpowiedniego specjalisty. Możliwe, że zmianę będzie musiał obejrzeć ginekolog, skoro znajduje się ona w obrębie otoczki brodawkowej, jednak na pewno niezbędna będzie konsultacja dermatologiczna.

Ropna wydzielina, której towarzyszy swędzenie może mieć wiele przyczyn i np. być wynikiem zakażenia bakteryjnego spowodowanego przez gronkowce lub bakterie beztlenowe - jest to tzw. ropień, który wymaga odpowiedniego leczenia. Więcej na jego temat można przeczytać na naszym portalu: https://portal.abczdrowie.pl/naciecie-ropnia

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.