Co zrobić z takim opisem?

,,Drobna (4mm) jamka malacyjna w torebce zewnętrznej po stronie lewej.” Ktoś może pomóc? Mama choruje od 9 miesięcy, wszystkie inne wyniki prawidłowe. Ma okropne bóle głowy, uszu i gardła, jest jej słabo, nie może wstawać a także zbiera się jej cały czas na wymioty/nudności. Proszę o pomoc

Witam! Drobna jamka malacyjna Jest zazwyczaj zmianą naczyniopochodną i sama z siebie opisanych objawów nie powinna dawać. Zazwyczaj są to zmiany "nieme", znajdowane raczej przypadkowo. Natomiast zespół opisanych objawów całkiem nieźle pasuje do zaburzeń emocjonalnych. Sugeruję konsultację w PZP (Poradnia Zdrowia Psychicznego), zbadają profil osobowości, poziom lęku i niepokoju wewnętrznego i zaproponują odpowiednie postępowanie. Problemy nerwicowe mogą naśladować prawie każdą chorobę somatyczną, ale leczenie jest całkiem inne: odpowiednio dobrana psychoterapia z ew. wsparciem lekami p/lękowymi. Powodzenia W. Łuczkowski.