Co zrobić, żeby usta zagoiły się w 100 procentach?

Witam. Miałam powiększanie usta 9.04. 2020 i 29.04.2020r. u tej samej kosmetolog i tym samym preparatem Juvederm. Po 1ym zabiegu nie zostala nalożona zadna masc po zabiegu i wszystko zagoilo się szybko. Po 2im zabiegu zostala nalozona masc z arniką i dostalam uczulenia - zeszła mi skóra (zaczerwienienie i wysuszenie skory wokół ust ja po "oblizywaniu ust na zimnie"). Kupilam sobie maść z nagietkiem - usta spuchly. Kosmetolog powiedziała, ze moze to byc uczulenie na wazelinę. Dala mi Bipanthenol. 2 doby było dobrze, wszystko zaczęło się znowu goić. Po 2 dobach wrócilo i lekkie obrzęki w gornej wardze - łuk kupidyna tylko i zaczerwienienie wokół ust. Na wlasną rękę kupilam sobie alantan, ale kosmetolog uswiadomila mnie, ze i tam jest wazelina. Co prawda wszystko powoli się goi ale nadal trwa mimo miesiaca od zabiegu. Poleca mi używanie czystej wit A. Co zrobic, zeby usta zagoily sie w 100% dodam, ze jestem nałogową palaczką. Czy cale gojenie przez te uczulenie opoznilo sie w czasie czy moze rozwijać mi się biofilm? Dodam, ze nic mnie nie swedzi, nie boli, nie "paskudzi" sie nic a usta mają piękny ksztalt. Z osobą wykonującą zabieg bede widziala się we wtorek, choc jestesmy w stalym kontakcie telefonicznym. Ale chcialabym już coś wiedzieć więcej. Proszę o odpowiedź.

Lek. Anna Aseńko Chirurgia

Osoba wykonująca zabieg ponosi za niego odpowiedzialność i tylko ona wie jak on przebiegał i jakie są możliwe ewentualne powikłania. Proszę więc kontaktować się z osobą, która ten zabieg wykonywała.