Codzienna masturbacja i stosowanie leków Olanzapina i Hydroksyzyna a zaburzenia pamięci

Czy codzienna masturbacja szkodzi? czy jest takie badanie co potrafi zbadać cały organizm? czy człowiek ma ograniczania co do ilości zapamiętywanych informacji?. Czy jak mam torbiel to jest to szkodliwe? czy biorąc olanzapine i hydroksyzyne osłabi mi się pamięć?

Witam,
bardzo dobrze, ze pisze Pan o swoich wątpliwościach i problemach związanych ze stosowaniem leków, choć zawsze lekarz stara się dobrać najlepszą z możliwych terapii, to reakcja jest często sprawą indywidualną. Bardzo ważne są informacje od kiedy Pan je stosuje, co Pan rozumie przez osłabienie pamięci, warto byłoby skonsultować się z psychologiem, żeby te kwestie wyjaśnić indywidualnie. Oczywiście zachęcam także do wyjaśniania wątpliwości z lekarzem prowadzącym. Bywa tak, ze w początkowym okresie leczenia takie objawy są silniejsze, potem ustępują. Także z pewnymi skutkami stosowania leków, można sobie radzić, wprowadzając jakieś metody zaradcze. W kwestii masturbacji, sama w sobie nie jest szkodliwa, zbyt częsta, a raczej kompulsywna raczej tak. Tutaj rozróżnienie raczej stawia się nie tyle na podstawie częstości co powodów jej podejmowania. Podobnie warto o indywidualną konsultację ze specjalistą. Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania czy wątpliwości zachęcam do indywidualnego kontaktu (swisniewska72@gmail.com). Pozdrawiam.

Dzień dobry, nie ma danych stwierdzających, że codzienna masturbacja szkodzi. Co do osłabienia pamięci - trudno stwierdzić na ile jest to objaw normalny a na ile patologiczny, jakie jest nasilenie tej utraty pamięci. Wydaje się Pan mieć wiele wątpliwości. Radzę udać się po pierwsze do lekarza pierwszego kontaktu i opowiedzieć mu o swoich obawach i objawach w związku z przyjmowanymi lekami. Lekarz zaleci dalsze postępowanie. Pozdrawiam.