Codzienne myśli o samobójstwie, które trwają od dzieciństwa

witam mam bardzo wielki problem, ktory mnie przerasta, kazdego dnia mysle o samobojstwie, do ktorego nie dojdzie, poniewaz mysle o nim od dziecka I mowie o tym rodzinie, tak jakby moc uzyskac ich pomoc w eutanazji. Czuje sie bardzo chora psychicznie, gdzie z choroby nie widze jakiegokolwiek wyjscia.

Najlepszym krokiem w sytuacji, którą Pani opisuje jest wizyta u lekarza psychiatry, a następnie podjęcie psychoterapii. Jeśli odczuwa Pani cierpienie z powodu tego, jak się Pani czuje zalecam nie zwlekać z podjęciem leczenia. Ten stan można zmienić! Pozdrawiam!

Witam!
Z Pani wypowiedzi odczytuję, że ma Pani duże dylematy dotyczące tego jak żyć. Z jednej strony dzieje się coś niedobrego, co skłania Panią do szukania rozwiązania problemów poprzez zakończenie życia. Z drugiej jednak strony trzyma się Pani życia, mówi o swoich problemach rodzinie, co daje mi podstawę, by przypuszczać, iż wciąż ma Pani nadzieję na zmianę w swoim życiu. Z tego też powodu polecam Pani konsultację psychiatryczną. Farmakoterapia w połączeniu z psychoterapią może Pani pomóc wyjść z obecnego impasu.
Pozdrawiam serdecznie!

Jeżeli myśli te powodują obniżenie Pani nastroju i komfortu życia - warto porozmawiać z terapeutą m.in. o ich natrętności i jak można się ich pozbyć oraz...czemu służą. Życzę udanej wizyty!