Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 3 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Powroty do myślenia o samobójstwie

Chęć samobójstwa wraca do mnie od kiedy byłam nastolatką. Raz już byłam w szpitalu psychiatrycznym po raz drugi jestem leczona lekami psychotropowymi, obecnie od 2 lat. Ostatnio zdradziłam męża, on to odkrył a ja jeszcze bardziej znienawidziłam siebie. Miałam zły przykład ojca w domu rodzinnym, który się mną nie interesował i wielokrotnie zdradzał moją matkę. Podejrzewa się u mnie syndrom DDD i zaburzenia os. typu Borderline. Nie wiem co robić dalej, samobójstwo wydaje mi się jedynym wyjściem.
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Fakty o zdrowiu - Samobójstwo może mieć podłoże genetyczne

Witam

cierpienie które Pani opisuje, na pewno jest trudne do zniesienia! Wierzę, że próbuje Pani radzić radzić na różne sposoby z tym wszystkim, tak jak tylko nauczyła się Pani tego w swoim życiu. To takie ważne, że poszukuje Pani pomocy, że stara się poradzić sobie z tym co się dzieje, że zrobiła Pani tak ważny pierwszy krok... pisząc do nas o tym co się dzieje. Może teraz warto zrobić kolejny i poszukać psychoterapeuty z którym będzie Pani mogła poukładać sobie to wszystko i odzyskać równowagę której Pani poszukuje.

pozdrawiam
A.Aleksandrowicz

https://www.facebook.com/pages/Psychoterapia-Anga-Aleksandrowicz/849652415108571?ref=hl

0

Dzień dobry.

Pani opis zawiera określenia, które wskazują, że niekoniecznie utożsamia się Pani z własnymi problemami ("jestem leczona", "podejrzewa się"), trochę tak, jakby dotyczyły kogoś innego albo jakby ktoś inny, poza Panią, mógł je rozwiązać. Tego rodzaju podejście nie sprzyja, niestety, zmianie i tę kwestię należałoby chyba w pierwszej kolejności rozwiązać. Niezależnie od Pani historii, dzisiaj to Pani jest odpowiedzialna za swoje życie i jego jakość i warto, żeby to sobie uzmysłowić.
Sugerowałbym podjęcie terapii psychologicznej, podczas której mogłaby Pani rozstrzygnąć dylematy przeszłości i dzięki której mogłaby Pani zacząć uczyć się ponosić odpowiedzialność za swoje życie i swoje wybory.

Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy