Comiesięczne przeziębienia

Witam Od pół roku zmagam się z comiesięcznym przeziębieniem. Choruje raz w miesiącu. Leczę się lekami bez recepty, jak i kuracją antybiotykową zaleconą przez lekarza, ale przeziębienie co chwilę wraca. Jak temu zaradzić? Czy może to być przyczyna jakiejś rozwijającej się choroby?

Proszę napisać więcej na ten temat:
- jakie są u Pani objawy przeziębienia (temperatura, ból gardła, katar, kaszel - suchy czy mokry?)
- czy choruje pani przewlekle (np. na astmę)
- czy pali Pani papierosy?
- czy miała Pani wykonane jakies badania (morfologia, mocz?) jeśli tak, proszę podać wyniki.
- czy ma pani zwiększone narażenie na zachorowania (np. kontakt z chorymi, dziećmi itp)
Jeśli nie miała Pani wykonanej morfologii (w przeciągu tego półrocza) to trzeba by to zrobić w pierwszej kolejności.