Cukrzyca oraz wysoki poziom cukru i cholesterolu u 40-latka

mam 40 lat i dzisiaj dowiedzialem sie ,ze mam cukrzyce oraz wysoki poziom cukru oraz cholesterolu...wyniki na podstawie pobrania krwi...nie mailem objawowo czy cokolwiek rowniez nie zjadam slodyczy itp prodoktow...moja bacia ze strony ojca miala cukrzyce i ojciec teraz rowniez jest cukrzykiem ale po 50-tce sie to stalo teraz ma 64 a ja tylko 40 skonczylem...mieszkam w Anglii,pytam na Polskim forum bo uwarzam Polskich lekarzy za wiekszych fachowcow...dziekuje z gory za porady...Robert

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie napisał Pan jaki konkretnie był poziom glikemii. To, że ma Pan 40 lat zdecydowanie nie wyklucza jednak cukrzycy. Może być to zarówno klasyczna cukrzyca t.2 jak i LADA. Sugeruję konsultację ze specjalistą diabetologiem, który potwierdzi cukrzycę oraz pokieruje dalszą diagnostyką i leczeniem.