Cukrzyca typu 1 u 4-letniej córki

Witam.mam 4 letnia córkę,we wrześniu ubiegłego roku zdjagnozowano u niej cukrzycę typu 1.. moje pytanie co w chwili kiedy dziecko ma rotawirusa,i po podaniu insuliny zwróciło przykładowo cały obiad?albo nie ma wogle apetytu,a wiadomo żeby nie dopuścić do spadku cukru jeść musi.Dziękuję nadal się uczymy żyć z tą chorobą i chyba do dzisiaj nie pogodzilismy się z tym ,że będziemy musieli żyć z nią już zawsze.Pozdrawiam Serdecznie.Aneta

Jeśli dziecko nie może przyjmować pokarmów/płynów, wtedy konieczna jest hospitalizacja. No chyba, że przyjmuje płyny, wtedy nalezy podać płyn z węgowodanami, czyli z cukrem lub sok.