Ćwiczenia fizyczne a niedoczynność tarczycy

Mam niedoczynność tarczycy zdiagnozowaną 10 lat temu, 37 lat.Chciałabym się dowiedzieć czy sa jakieś przeciwwskazania jeżeli chodzi o wykonywanie ćwiczeń fizycznych czy czegoś nie można robić. dziekuję

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, jeżeli pobiera Pani leki i Pani stan hormonalny jest wyrównany to nie ma żadnych przeciwwskazań do podjęcia wysiłku fizycznego/sportu. Pozdrawiam

Witam. Jeżeli pozostaje Pani pod kontrolą lekarza, a wyniki badań funkcji tarczycy są prawidłowe nie ma przeciwwskazań do wykonywania jakiejkolwiek aktywności fizycznej.