Ćwiczenia fizyczne po usunięciu wyrostka robaczkowego

Miałem operację wyrostka rok temu. Po pół roku zacząłem crossfit i ostatnio zacząłem odczuwać bardzo lekkie kłócie w okolicy blizny i poniżej. Zastanawiam się jakie ćwiczenia mogę dalej wykonywać a jakie przestać. Czy ćwiczenia ze sztangą, ketlami, własnym ciałem, brzuszki, scyzoryki, wiosła, pompki, przysiady, podciągnięcia na drążku są dozwolone? Jak powinienem się chronić i czego unikać na treningu? Może fizjoterapia?

Lek. Tomasz Budlewski

Nie sądzę by po takim okresie od operacji ten ból miał bezpośredni związek z ta operacją, ale niewykluczone że to jakieś zrosty... To była operacja czy laparoskopia? Prosze wykonywac takie ćwiczenia po których nie czuje Pan bólu w tej okolicy. Jesli bóle będą występować prosze udac się do lekarza, być może przyczyna leży gdzie indziej.