Ćwiczenia i dieta a brak zmian w masie ciała

Witam,waże 78kg,mam 161cm wzrostu.Jem 4-5 posiłków regularnie dziennie staram się jeść zdrowo pełnoziarnisty makaron,ryż,chleb czy bułki,ćwiczę co najmniej 5 razy w tygodniu,chodzę na siłownie 3 razy w tygodniu a w domu biegam po 2km i jeżdzę na rowerze stacjonarnym,lecz mam problem moja waga stoi w miejscu, pije 2litry wody a odchudzam się już miesiąc. Na siłowni zaczynam ćwiczenia siłowe czyli ćwiczenia na brzuch, pośladki, klatkę piersiową, boczki itd a kończe bieżnią 50 min.Co robie nie tak?
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Czy dieta cud istnieje?

Wiele osób, które chciałyby schudnąć, liczą, że w końcu trafią na cudowną dietę. Chcą zrzucić zbędne kilogramy bez zbędnego wysiłku. Czy to możliwe? Obejrzyj film i sprawdź.

Witam! Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Wstępnie zachęcam do przestrzegania zasad racjonalnego żywienia, które podam poniżej. 1. Codzienna aktywność fizyczna i odpowiednia dieta pomaga w zachowaniu pełni zdrowia i kondycji. 2. Podstawą prawidłowej diety jest różnorodność spożywanych produktów. Jedz 4 – 5 posiłków dziennie w odstępach nie dłuższych niż 4 godziny. Dzień zaczynaj od śniadania. 3. Pełnoziarniste produkty zbożowe (np. chleb razowy, chleb pełnoziarnisty, grube kasze, ryż brązowy) powinny być dla ciebie głównym źródłem energii. 4. Pamiętaj o codziennym spożywaniu warzyw i owoców. Zalecana jest przewaga warzyw nad owocami. 5. Każdego dnia co najmniej dwa razy spożywaj mleko i jego przetwory: jogurty, kefiry, sery. 6. Spożywaj mniej tłuszczów zwierzęcych (smalec, tłuste mięsa), a więcej tłuszczów roślinnych (olej rzepakowy, oliwa z oliwek). 7. Źródłem białka w twojej diecie powinny być: mięso drobiowe, ryby oraz nasiona roślin strączkowych np. soja, groch, fasola. Ograniczaj spożycie tłustego mięsa czerwonego. 8. W codziennej diecie ograniczaj spożycie soli i słodyczy (źródła „pustych” kalorii). 9. Pij wystarczającą ilość płynów – minimum 2 litry dziennie. 10. Unikaj alkoholu. Zapraszam również na www.diet-coaching.xaa.pl Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

0

Witam serdecznie,

Aktywność fizyczna jest intensywna i zastanawiam się czy nie spożywa Pani zbyt mało kalorii przy takim wysiłku. Diety niskokaloryczne przy sporej aktywności mogą zwolnić przemianę materii i przyczynić się do odkładania tkanki tłuszczowej. Jeżeli jada Pani zbyt mało to organizm przejdzie w ,,stan oszczędzania'' i zacznie robić zapasy, rezerwę(w postaci tkanki tłuszczowej) w obawie przed utratą składników odżywczych. Powinna Pani odpowiednio zbilansować swoją dietę, która musi byc dostosowana do Pani dziennego zapotrzebowania energetycznego i stylu życia. Ćwicząc nie możemy spożywać zbyt mało kcal ponieważ zacznie zachodzić metabolizm i zamiast budować mięśnie zaczniemy je spalać. Efektów ćwiczeń nie zobaczymy a do tego skutki mogą być przeciwne - zaczniemy tyć. Proszę przeanalizować swoją dietę i zastanowić sie nad je kalorycznością czy oby nie jest za niska. Jeżeli miałaby Pani z tym problem można przesłać do mnie na maila przykładowy jednodniowy jadłospis dokładnie opisany a ja chętnie zerknę i wskażę ewentualne błędy.

kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty