Ćwiczenia na 40-kilogramowym worku bokserskim

Czy moge cwiczyc na 40 kg worku bokserskim??? rekreacyjnie, zeby zwiekszac sile, chcialbym trenowac zeby miec sile sie bronic, otatnio mnie napadli i pobili w centru miasta po imprezie..... chodzi o to ze mam przepukline na odcinku ledzwiowym...... na rezonansie napisane tak jest, neurolog mowil ze bede mial bole ale to male wypukliny, mowila doktor, praca fizyczna i dzwigania przez 8h praca fizycznie odpada,czeste chylanie w pracy tez odpada, jak chce cwiczyc walki to musze delikatnie zaczynac?

Pierwszy etap to marsz i marszobieg powyżej 30 min, 2-3 x w tygodniu. Po ok. miesiącu może Pan rozpocząć ćwiczenia ogólnorozwojowe ramion, tułowia i nóg, unikać brzuszków (2-3 x w tyg.). Po ok. pół roku można zapisać się do klubu. Tak to wygląda w dużym skrócie.

Pozdrawiam, Paweł Czarnocki