Cystis epidermalis minuta et cicatrisatio

Najpierw był ropień na ramieniu(wyciskałam kaszaka i prawdopodobnie zainfekowałam go) Po chirurgicznym usunięciu nie goił się, miał być krojony jeszcze raz, ale musiałam wyjechać i w tym czasie przestała się sączyć ropa, zrobił się strupek i tak zostało. Nie bolał, czasem zaczerwienienie wokół, nie rósł. po trzech latach usunęłam, chirurg stwierdził, że była ropa. Histopatologia: cystis epidermalis minuta et cicatrisatio. Obecnie często boli mnie ta okolica , zaczerwienia się. Co mam zrobić?

cystis epidermalis minuta et cicatrisatio
- oznacza torbiel naskórkowa mała i zbliznowacenie
Obecne objawy mogą świadczyć o wznowie torbieli, głębokim bliznowaceniu, odczynie zapalnym podskórnym. Tak czasami się zdarza. Radzę w tej sprawie ponownie skonsultować się z chirurgiem, gdyż stan ten może wymagać ponownego leczenia zabiegowego (nie wykluczona, że opanuje się ten stan przez zastosowanie miejscowo działających leków przeciwzapalnych).