Cytologia i mięśniak macicy

Witam. Mam 45 lat i po 13 latach od ostatniej cytologii (gr.II, wyleczona grzybica pochwy, urodziłam dwoje dzieci, wyleczona nadżerka po ciąży- "wypalanka")dopiero teraz postanowiłam się przebadać. Został (USG) stwierdzony mały mięśniak (1cm), poza tym wszystko dobrze. Szyjka makroskop. bez zmian. Nie miewam upławów. Martwią mnie powtarzające się przed okresem zmiany zapalne na wargach srom. małych, takie bolesne gulki, czasem mogę to wycisnąć. Po okresie wszystko się goi. Boję się wyników cyto

Aleksander Ropielewski

Warto wykonać posiew z pochwy. Opisane zmiany na wargach mniejszych najpewniej zwiazane są ze zmianami hormonalnymi podczas cyklu miesiączkowego (pojawiają się cyklicznie) dlatego sugeruję kontakt z ginekologiem, który ew. zdecyduje o pogłębieniu diagnostyki. Prosze udać się do ginekologa w okresie kiedy występują zmiany skórne okolicy sromu.