Zapytaj lekarza

7 3 6 , 8 7 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Cytologia III z dużymi zmianami przy kolonoskopii

Witam .Miałam robione badanie kolonoskopie i pobierane wycinki do badania przez to że wyszła mi cytologia III z duzymi zmianami cin III cis III.Po badaniu lekarz powiedział gołym okiem widzi już że trzeba zrobić skrócenie szyjki macicy więc umówił mnie na operacje .Proszę mi to wytłumaczyć na czym to polega co go tak zaniepokoiło i czy moge wziąśc całkowitą narkozę nie znieczulenie w kregosłup b nie mogę byc świadoma tego co mi robią ,dlaczego nie chcą usypiać tylko namawiają na to w kregosłup.
KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Co to są mięśnie dna miednicy?

Mało kto z nas zastanawia się, nad funkcjonowaniem swojego organizmu. Dlaczego działa on tak, a nie inaczej? Warto jednak wiedzieć jak jak on pracuje. Obejrzyj film i dowiedz się więcej na temat mięśni dna macicy.

Po pierwsze nie "kolonoskopia" a KOLPOSKOPIA. Przy cytologii typu HSIL można zrezygnować z wycinków a od razu wykonać zabieg typu LEEP lub LETZ. W np. Wielkiej Brytanii wykonuje się go ambulatoryjnie. W Polsce raczej w warunkach szpitalnych.

Ginekolog i położnik. Prowadzi gabinet ginekologiczny w Gorzowie Wielkopolskim.
0

Witam,
Znieczulenie "w kręgosłup" nie wyklucza możliwości spania przez Panią. Trzeba poprosić anestezjologa o uśpienie w trakcie zabiegu. Co do zmian cytologicznych, proszę się zwrócić do ginekologa z prośbą o wyjaśnienie rozpoznania.

Specjalista w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii. Absolwent Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Przez wiele lat zawodowo związany z 4. Wojskowym Szpitalem Klinicznym we Wrocławiu. Współtwórca programu transplantacji kończyn w Szpitalu Św. Jadwigi w Trzebnicy, gdzie przeprowadzono pierwszą w Polsce udaną operację przeszczepienia ręki. W 2014 roku oznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi przez prezydenta RP.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy