Cz mogę karmić stosując Doloxib?

Czy podczas karmienia piersią można stosować lek doloxib ? Karmie piersią tylko wieczorem przed położeniem synka spać . Zmagam się długo z bardzo bolesna rwą kulszowa a ibuprom i ketonal nie pomagają wcale . Jestem już po jednym zabiegu odbarczania nerwu itd (3 lata temu) wiec naprawdę znam temat , natomiast potrzebuje teraz szybkiego działania przeciwzapalnego by moc zajmować się dzieckiem …

Redakcja abcZdrowie

Witam,

przykro nam, ale karmienie piersią jest jednym z przeciwwskazań do przyjmowania leku Doloxib.

Producent zaznacza, iż podczas stosowania Doloxib nie należy karmić piersią. Nie wiadomo bowiem, czy środek ten nie jest wydzielany z mlekiem matki, dlatego bezpieczniej jest powstrzymać się od karmienia dziecka w czasie jego stosowania.

Proszę więc udać się do lekarza, który zna Pani stan zdrowia i będzie w stanie zalecić leczenie przeciwzapalne i przeciwbólowe, które pozwoli Pani normalnie funkcjonować i będzie przy tym bezpieczne dla dziecka.

Inne pytania o lek Doloxib znajdują się tutaj: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-sa-jakies-srodki-na-bol-menstruacyjny-ktore-moge-teraz-stosowac, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-w-tym-wypadku-tabletki-zachowuja-swoja-skutecznosc.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.