Czarna plama na dolnej dwójce u 16-miesięczniaka

Dzien dobry , mojemu 16 miesiecznemu synkowi pojawila sie czarna plamka na dolnej dwojce. Bylismy u stomatologa ktory stwierdzil ze to zwykle przebarwienie i zejdzie po szczotkowaniu wiec nie ma sie czym przejmowac. Jednak zaczelo sie to przenosic i juz dolna jedynka z boku ma taka mniejsza czarna plamke. A wiadomo ze nie chce aby moje dziecko mialo czarne zeby albo tak szybko je stracilo. Wiec co dalej robic? Dodam ze pije w nocy mleko z butelki

Po pierwsze w nocy należy dzieciom dawać wodę do picia. Mleko zawiera dużo węglowodanów, ponadto jest kleiste i sprzyja powstawaniu próchnicy u dzieci. Bardzo charakterystyczna jest u dzieci próchnica butelkowa, rozwijająca się u dzieci, które w nocy piją z butelki. Należy zmienić nawyki. Ponadto trzeba dokładnie myć dziecku ząbki. Jeżeli dziecko dostaje mleko w nocy to tak naprawdę po tym mleku powinno się umyć ząbki, aby uniknąć problemów. A woda tak naprawdę jest zdrowsza i trzeba się zastanowić, czy przypadkiem nie warto zamienić takie karmienie na wodę.