Czarna plamka w wyniku mammografii. Czy to rak?

Witam,

chciałabym zapytać, czy jest to możliwe, że choruje na raka, ponieważ podczas badania mammograficznego została zauważona czarna plamka w piersi. Nie wiem dokładnie czym ona jest, ponieważ lekarz też mi nic konkretnie nie powiedział, dlatego chciałabym prosić o opinię, co to może być?

Pozdrawiam

Gosia

ponad rok temu

Witam serdecznie!

Szczerze mówiąc, nie bardzo rozumiem to pytanie. Obraz mammograficzny interpretuje lekarz, posiadający kwalifikacje i doświadczenie w tym zakresie. Wszelkie wątpliwości najlepiej omawiać ze swoim lekarzem, który ma dostęp do pełnego opisu badania mammograficznego.

Pozdrawiam!