Czy wynik mammografii oznacza coś złego?
Wynik mammografii: kokardkowate zagęszczenie w kw. górnym zew. uleglo rozprojektowaniu. W tej okolicy widoczne jest także pojedyncze zwapnienie.

KOBIETA, 52 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie!
Interpretacja obrazu mammograficznego należy do lekarza opisującego zdjęcia z mammografii. Oprócz opisu zmian lekarz powinien także zamieścić informację o ich klinicznym znaczeniu najlepiej w skali BIRADS.
Niestety, nie mając o Pani żadnych danych, trudno mi coś powiedzieć na temat znaczenia opisanych zmian. Proszę o kontakt z lekarzem, który opisywał mammografię.