Czas noszenia pończochy uciskowej po zabiegu usunięcia żylaków

W wrześniu 2014 roku miałem zabieg usunięcia żylaków.Od tamtego czasu noszę pończochę uciskową.Moje pytanie: jak długo po zabiegu muszę nosić tą pończochę.Dziękuję za odpowiedź.

Lek. Katarzyna Szymczak

Sugeruję skonsultować się w tej sprawie ze swoim lekarzem prowadzącym, ale nie wykluczone, że powinna je Pani nosić przewlekle, ponieważ jest to najskuteczeniejsza metoda profilaktyki oraz leczenia niewydolności żylnej.
Pozdrawiam