Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 1 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Hormony a zachowanie

Jednym z najważniejszych elementów diety w Hashimoto jest zbilansowanie odpowiednio składników odżywczych. Białka, węglowodanów oraz tłuszczów. Jest to kwestia indywidualna dlatego nie ma możliwości, żebym podała Pani ilości nie znając Pani wzrostu ani wagi obecnej. Dodatkowo trzeba pamiętać o suplementacji selenem - w postaci naturalnej. Warto zaznaczyć w tym miejscu, że coraz więcej badań wskazuję pozytywny wpływ diety bezglutenowej na skuteczność diet odchudzających w przypadku Hashimoto.
Proszę jednak nie sugerować się teoriom, że powinna Pani unikać warzyw krzyżowych w sytuacji kiedy spożywa Pani dużą dawkę leku.


Pozdrawiam
Paulina Guziołek

0

Witam,

przy chorobie Hashimoto warto sprawdzić co było jej wynikiem. W Pani organizmie krąż jakiś czynnik działający autoagresywnie. Najczęściej jest to jakiś z produktów spożywczych. Aby sprawdzić jaki warto byłoby zrobić testy w kierunku opóźnionych nietolerancji pokarmowych. Jest Pani jeszcze bardzo młoda i szkoda byłoby, aby te nietolerancji w dalszym ciągu wyrządzały szkody w Pani organizmie.
Pozdrawiam

Dietetyk specjalizujący się w żywieniu w chorobach cywilizacyjnych.
0

Nie tyle dieta, co odpowiedni sposób żywienia z uwzględnieniem procesu przygotowania potraw. Należy zwrócić uwagę, aby jeść żywność, a nie produkty żywnościowe.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy