Czego użyć w celu polepszenia stanu mojej skóry? [PORADA EKSPERTA]

Mam cały czas czerwona buzię w okolicy nosa i brody, wyglada to na uczulenie ale nie bardzo wiem od czego nic nowego nie jadłam ani nie zmieniałam kosmetyków. Utrzymuje sie to juz dosyć długo , czasami mam bardzo wyschniętą skórę jakby po posmarowaniu białkiem . Nie wiem co mogę użyć aby polepszyć stan mojej skóry - jestem cukrzykiem II typu

Dzień dobry,

w przypadku skór wrażliwych podatnych na pojawianie się reakcji alergicznych ważna jest odpowiednia jej pielęgnacja. Mam na myśli przede wszystkim stosowanie kosmetyków nawilżających i wzmacniających barierę naskórkową ( mogą to być np. olej z wiesiołka, ogórecznika). Warto uwzględnić substancje o działaniu łagodzącym (alantoina, pantenol, wit. B3 oraz wit. E). Skóra powinna być zmywana letnią wodą.
By dodatkowo nie podrażniać skóry należy unikać peelingujących drobinek w kosmetykach myjących / maskach, stosowania kosmetyków zawierających alkohol. W ciągu dnia powinno się chronić skórę przed działaniem szkodliwego promieniowania słonecznego uwzględniając substancje odbijające promienie UV - tlenek cynku i tytanu. Przy wdrażaniu zmian pielęgnacyjnych sugerowałabym robić to małymi krokami - tzn włączać kosmetyki pojedynczo bacznie obserwując skórę, czy nie doprowadzamy do wystąpienia silniejszego podrażnienia. Jeżeli takowe nie występuje, wówczas możemy przejść dalej. W celu doboru ewentualnych zabiegów gabinetowych warto wybrać się na konsultację specjalistyczną, podczas której po przeanalizowaniu obecnego problemu zostanie zaproponowane właściwe postępowanie.
W razie ewentualnych pytań, pozostaję do Pani dyspozycji. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.