Czerwona, piekąca i swędząca skóra na twarzy przy stosowaniu Klindacin T oraz Epiduo

Mam 15 lat i ostatnio poszłam do dermatologa ,ponieważ mam problemy z trądzikiem .Lekarka zapisała mi Klindacin T na ranne stosowanie , a także Epiduo na noc .Stosuje się do zaleceń już kilka dni i niektóre miejca na twarzy są bardzo czerwone ,pieką oraz swędzą. Moje pytanie brzmi: Czy to nie zamocne leki (antybiotyk) dla 15-latki ? Co powinnam zrobić ,aby jak najszybciej się polepszylo?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam! Opisane objawy mogą wskazywać na reakcję nadwrażliwości na stosowane leki. Powinna Pani udać się na wizytę kontrolną do specjalisty dermatologa, który oceni sytuację. W razie konieczności lekarz dokona modyfikacji terapii.

Witam, takie objawy często występują po zastosowaniu Epiduo. Należy kontynuować terapię przez kolejne dni. Powinny samoistnie ustąpić jeśli nie to zmniejszamy częstotliwość stosowania do 2-4 dni w tygodniu. Na dzień polecam kosmetyki nawilżające do cery trądzikowej np. La Roche Posay lub Biodermy. Pozdrawiam