Zapytaj lekarza

1 , 0 3 0 , 3 2 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czerwona, piekąca i swędząca skóra na twarzy przy stosowaniu Klindacin T oraz Epiduo

Mam 15 lat i ostatnio poszłam do dermatologa ,ponieważ mam problemy z trądzikiem .Lekarka zapisała mi Klindacin T na ranne stosowanie , a także Epiduo na noc .Stosuje się do zaleceń już kilka dni i niektóre miejca na twarzy są bardzo czerwone ,pieką oraz swędzą. Moje pytanie brzmi: Czy to nie zamocne leki (antybiotyk) dla 15-latki ? Co powinnam zrobić ,aby jak najszybciej się polepszylo?
KOBIETA, 15 LAT ponad rok temu

Łojotokowe zapalenie skóry

Łojotokowe zapalenie skóry to przykra dolegliwość. Objawia się niepokojącymi zmianami w obrębie skóry głowy. Obejrzyj film i dowiedz się więcej na temat tego schorzenia.

Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam! Opisane objawy mogą wskazywać na reakcję nadwrażliwości na stosowane leki. Powinna Pani udać się na wizytę kontrolną do specjalisty dermatologa, który oceni sytuację. W razie konieczności lekarz dokona modyfikacji terapii.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie
0

Witam, takie objawy często występują po zastosowaniu Epiduo. Należy kontynuować terapię przez kolejne dni. Powinny samoistnie ustąpić jeśli nie to zmniejszamy częstotliwość stosowania do 2-4 dni w tygodniu. Na dzień polecam kosmetyki nawilżające do cery trądzikowej np. La Roche Posay lub Biodermy. Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy