Czerwona wysypka na wargach sromowych: co się dzieje?

Dzień dobry. Jestem kobietą, mam 28 lat. Około tydzień temu pojawił się u mnie problem. Otóż, mniej więcej 2 dni po goleniu rozwinęła się u mnie wysypka na wargach sromowych oraz wokół nich. Wysypka jest złożona z dużej ilości krostek, tworzących mocno zaczerwienioną plamę, która swędzi, a całe to miejsce również boli. Z tego co pamiętam, przydarzyło mi się to już wcześniej. Krostki nie są białawe, ani wypełnione płynem, więc to chyba nie opryszczka. Być może ważne jest to, że biorę tabletki antykoncepcyjne, a ostatnio "zapomniałam się" troszkę i postąpiłam zgodnie z ulotką, co przedłużyło mój cykl. Sprawiło to jednak brązowe plamienie o nieprzyjemnym zapachu, które trwa już drugi tydzień. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Pojawienie się czerwonych krostek po depilacji może być wynikiem podrażnienia. Występowanie brązowej wydzieliny o nieprzyjemnym zapachu raczej może być związane z infekcją bakteryjną, wirusową bądź grzybiczą układu płciowego. Infekcjom mogą towarzyszyć zmiany skórne. W celu diagnostyki problemu powinna Pani udać się do lekarza specjalisty ginekologa. Proszę nie lekceważyć tych dolegliwości, gdyż nieleczone zakażenie może skutkować groźnymi powikłaniami.