Czerwona zmiana w obrębie wargi u 16-miesięcznego dziecka

Witam. U córki (16 miesięcy) na dolnej wardze pojawiła sie mała czerwona kropeczka która pod palcem nie jest wyczuwalna bez płynu. Nie zauważyłam też by jakoś specjalnie dziecku to przeszkadzało tzn piekło czy siedziało. Dziecko zachowuje suę normalnie nue goraczkuje. Czy możliwe by była to opryszczka ? Kiedy i czy należy zgłosić sie do lekarza ? Jak miżns to leczyć ? Pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Z opisu wynika, że może to być naczyniak. Trudno mi jest stwierdzić jednoznacznie jakiego rodzaju jest to zmiana skórna i czy wymaga leczenia. Zdecydowanie sugeruję kontakt z dermatologiem.