Czerwone plamy na skórze głowy i wypadanie włosów a możliwe przyczyny

Witam serdecznie, Jakiś czas temu zaczęły pojawiać mi się czerwone krosty na głowie. Uznałem, iż jest to wina tego, że chodzę na siłownie i dużo się pocę. Kupiłem szampon Capitis Duo i problem ustał. Niestety, wczoraj zauważyłem, iż wypadają mi pojedyncze włosy. Co może być przyczyną? Może to, że za długo stosowałem szampon? Pozdrawiam

Witam,
wymieniony przez Pana szampon to preparat o działaniu przeciwłupieżowym i przeciwgrzybiczym.Stosuje się go zazwyczaj przez 10dni i przypominająco po miesiącu i dwóch przez 4dni.Przyczyn wypadania włosów może być wiele.Jezeli dziennie ubytki Pana włosów są do 100szt to nie ma się czym przejmować.Jezeli więcej i ten stan utrzymuje się ponad miesiąc sugeruję konsultację u lekarza.