Czerwony ślad po depilacji wąsika

Witam, pierwszy raz depilowałam wąsik woskiem i został mi czerwony ślad nad wargą, który nie znika.. prawdopodobnie zerwałam włoski z naskórkiem. Proszę o radę co mam zrobić, aby znikł dodam, że jutro jadę na wakacje na Majorkę i czy mogę się opalać ? Dziękuję za radę

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisana zmiana może być spowodowana podrażnieniem. Do czasu zagojenia zmiany lepiej unikać długotrwałej ekspozycji na słońce bez zastosowania filtra.