Jak chronić skórę przed słońcem stosując Tetralysal?

Witam W celu leczeniu trądziku różwatego została mi przepisana kuracja Tetralysalem ( początkowo 2 x 300 mg dziennie a następnie 1 x 150 mg dziennie) Dodatkowo maść Rosiced i Soolantra. Teraz doczytałam, że przy kuracji Tetralysalem nie jest wskazana eskspozycja na słońce ponieważ mogą wystąpić komplikacje skórne,. Za trzy tygodnie jadę na wakacje, gdzie będę przebywać na słońcu wiekszosc czasu. Czy lepiej poczekac z kuracja do powrotu z wakacji?

Witam
W tym przypadku rzeczywiście wydaje się lepszym rozwiązaniem rozpoczęcie kuracji po powrocie z wakacji, gdyż istnieje ryzyko fotouczulenia.
Pozdrawiam

Dzień dobry, dokładnie w trakcie kuracji nie zaleca się opalania. Jeśli natomiast jedzie Pani do miejsca mocno słonecznego np. Turcja i zamierza się również Pani opalać to wówczas można wstrzymać się z kuracją do powrotu z wakacji, bowiem w takim miejscach nawet zastosowanie filtra o wysokim współczynniku nie gwarantuje 100% skuteczności.
Pozdrawiam serdecznie
Justyna Sobczynska