Częściowe zerwanie głębokich elementów kompleksu więzadła naramiennego i zgrubienie powierzchniowych elementów

Dzień dobry.Po 4 miesiącach od skręcenia stawu skokowego czuję opór i silną blokadę - mogę ruszać stopą tylko w niepełnym zakresie. Badanie tomografem wykazało częściowe zerwanie głębokich elementów kompleksu więzadła naramiennego i zgrubienie powierzchniowych elementów, zgrubienie więzadła skokowo-strzałkowego przedniego oraz możliwą niewielką zmianę kostną w części "superolateral" kopuły skokowej.Proszę uprzjemie o ocenę, na ile poważne są to komplikacje i jakiego rodzaju leczenie mnie czeka?

Lek. Tomasz Budlewski

Aby móc ocenić należy wykonać bezpośrednie badanie lekarskie. Sądzę, że może być konieczne leczenie operacyjne. Proponuję udać się do lekarza ortopedy.