Częste oddawanie luźnych stolców a skuteczność środków antykoncepcyjnych

Od ok. tygodnia mam jakieś problemy układu trawiennego, dość często (2-4 razy dziennie) oddaję luźnie stolce, dość jasne, dużo w nich resztki nieprzetrawionego jedzenia (skórki warzyw, ziarna, i inne trudne do zidentyfikowania fragmenty pożywienia). Była u lekarza, ale zbagatelizował te objawy, kazał wrócić za tydzień, jeśli samo nie przejdzie. Przyjmuję też tabletki antykoncepcyjne. Czy w takiej sytuacji ochrona jest zachowana? Czy problemy z trawieniem nie mają wpływu na wchłanianie hormonów?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli luźne stolce nie występują w trakcie 4 godzin po przyjęciu tabletki to ochrona przed ciążą jest zachowana.