Częste pojawianie się siniaków, łamliwość włosów i paznokci oraz przyspieszone bicie serca a możliwe przyczyny

Witam. Mam jakie badania powinnam wykonać od zawsze mam tendencje do powstawania siniaków, ale ostatnio od byle uderzenia mam duże siniaki, wypadają mi włosy, łamią mi się paznokcie, po usuwaniu skórek u paznokcie np strasznie leci mi krew, dodatkowe np po kilku minutach szybkiego biegu serce strasznie szybko mi bije oraz pomimo sporej liczby ( 4 razy w tygodniu) ćwiczeń typu cardio, tabata, crossfit oraz racjonalnej diecie1600- 1800 kcal przytyłam 10 kg. Jakie badania powinna wykonać?

Dzień dobry,

Najlepiej, gdyby udała się Pani do lekarza. Jedynie dokładne badanie i zebranie wywiadu chorobowego umożliwi ukierunkowanie na właściwą diagnostykę i odpowiednie leczenie. Obecnie może Pani wykonać oznaczenie kortyzolu na czczo (najpóźniej o godz. 8:00 rano, bo później występuje fizjologiczny spadek jego stężenia) oraz glukozy. Warto również wykonać oznaczenie układu krzepnięcia oraz TSH - w kierunku ew. zaburzeń funkcji tarczycy (jeśli będzie nieprawidłowe, to należy wykonać oznaczenie FT3, FT4 i przeciwciał). Badań można zlecić Pani więcej, ale oszczędniej dla Pani będzie, jeśli wcześniej zgłosi się Pani do lekarza, a ten po zbadaniu Pani zaleci odpowiednie badania.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz