Częste wykonywanie RTG a możliwe następstwa

Witam w ciagu pol roku 2015 rok mialam 7 przeswietlen. Maj rtg klatki i TK glowy,sierpien rtg klatki,rtg kosci ogonowej,rtg odc.piersiowego,wrzesien zdjecie zębow i pazdziernik tk brzucha.Od listopada zle sie czuje chodzi o bole glowy,oslabienie,otepienie. Czy mogę miec chorobe popromienna? Jestem mloda bardzo sie martwie.

Witam serdecznie,

Wszystkie badania obrazowe z użyciem promieniowania rentgenowskiego były wykonane ze wskazań klinicznych. Dlatego lekarz prowadzący wiedział co robi i proszę mu zaufać. Na pewno ograniczył ilość badań radiologicznych do niezbędnego minimum, aby móc postawić diagnozę i włączyć odpowiednie leczenie. Jeśli ma Pani wątpliwości sugeruję udać się do swojego lekarza prowadzącego, rodzinnego lub radiologa celem konsultacji.

Pozdrawiam.