Czuję jakby wszystko było za mgłą - co się ze mną dzieje?

Od kilku dni czuję się, jakbym była w jakimś śnie. Co jakiś czas doznaję przebudzenia i nie wiem, czy to, co działo się chwilę temu było snem, czy rzeczywistością. Mówię coś, a za chwilę zastanawiam się, czy faktycznie to mówiłam. Np. dziś robiłam prace porządkowe w ogródku. Było okej, a za chwilę zastanawiałam się, czy ja rzeczywiście to robię, czy mi się to śni. Po powrocie do domu kilkakrotnie wyglądałam przez okno, aby zobaczyć efekty tego, co robiłam, a właściwie to upewnić się, czy to robiłam, czy mi się śniło. Oprócz tego czuję, jakby wszystko było za mgłą, słyszę przez mgłę, tak samo widzę. Czuję się, jakby ciało nie było moje. Co mi może dolegać? Proszę o pilną odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Pani opis problemu jest bardzo krótki i trudno na tej podstawie go zdiagnozować. Nie zamieściła w nim Pani podstawowych informacji na swój temat.

Tego typu objawy mogą być związane z szerokim spektrum zaburzeń, od zaburzeń koncentracji towarzyszących depresji lub zaburzeniom lękowym, po zespoły  konwersyjne zaliczane do nerwic, zaburzenia związane z przyjmowaniem substancji psychoaktywnych, czy postępujący spadek funkcji poznawczych w zespołach otępiennych i napady padaczkowe.

Wobec tego proszę o dokładniejszy opis i ponowne zadanie pytania ekspertowi lub bezpośrednio - konsultację u lekarza psychiatry.

Z pozdrowieniami