Czy 8-miesięczne dziecko można już przesadzić do parasolki?

witam, mam pytanie czy 8-miesięczne dziecko można już przesadzić do parasolki??bo z artykułu wynika, że to za wcześnie? Czy to może być niebezpieczne dla dziecka?

Konstrukcje są różne. Najbezpieczniej chyba kierować się sugestiami uznanych producentów wózków - często nie dotyczą wyłącznie one wieku, ale też i wagi. Podzielone opinie dotyczące również nosidełek, których osobiście jestem zwolennikiem i praktykowałem je na własnych dzieciach.

Wszystko zależy od tego czy maluszek samodzielnie siedzi. Jeśli malec nie siedzi samodzielnie bez podparcia - wózek parasolka nie jest wskazany.
Ważne jest także to, że wózki-parasolki są tak zbudowane, że nie zapewniają pełnego, sztywnego podparcia dla plecków dziecka, które w tym wieku są na etapie intensywnego rozwoju i kształtowania. Brakuje także stabilnej podpory dla nóg. Dodatkowo najczęściej nie da ich się całkiem położyć, a dzieci w tym wieku na spacerach chętnie jeszcze śpią. Podsumowując jest pewne ryzyko dla takiego maluszka, ze może to wpłynąć na rozwój postawy i mięśni grzbietu, a także tego, że będzie mu niewygodnie.