Czy Actimel zwiększa odporność organizmu?

Podobno Actimel nie ma takich właściwości jak reklamował producent i w USA zapłacił karę. Czy rzeczywiście ma jakieś działania zwiększające odporność?
ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Wg badań przeprowadzonych w USA - nie. Nie były wykonywane badania porównawcze. Nie należy się jednak spodziewać widocznej poprawy odporności po spożywaniu produktu Actimel. Lepiej zainwestować w probiotyki i preparaty witaminowe.