Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 8 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy pełnowartościowe koktajle mogą zastąpić jedzenie?

Witam! Słyszałem wczoraj bardzo pozytywną opinię o pełnowartościowych koktajlach zastępujących jedzenie. Co to takiego te koktajle i czy rzeczywiście mogą zastopować posiłki? Gdzie to kupić i o co pytać? Dziękuję za odpowiedź
MĘŻCZYZNA, 60 LAT ponad rok temu

Indeks glikemiczny w cukrzycy

Indeks glikemiczny oznacza poziom glukozy we krwi po spożyciu posiłku. Czy dla cukrzyka powinno to mieć znaczenie? Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Rzeczywiście aktualnie pojawił się nowy typ żywności jakimi mają być pełnowartościowe koktajle. Niestety produkty te na dzień dzisiejszy nie cechują się jeszcze zadowalającym składem pozwalającym na całkowite zastąpienie żywności tradycyjnej, a ich dostępność w Polsce jest bardzo ograniczona. Na dzień dzisiejszy przodującym producentem takich produktów jest Soylent - dostępny wyłącznie na terenie USA. Można jednak spodziewać się, że takie produkty w stosunkowo krótkim czasie pojawią się również w Polce. Zanim zastosuje Pan taki produkt sugerowałabym konsultację z dietetykiem, który sprawdzi czy jest on dobrze dopasowany do Pana indywidualnych potrzeb żywieniowych.

Specjalistka żywienia człowieka. Udziela porad dietetycznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy