Czy alergia pokarmowa może pojawić się w każdym wieku?

Czytałam ostatnio że alergia pokarmowa może pojawić się w każdym wieku, jeśli jest to prawda to czy alergia może być tak nasilona że można doznać wstrząsu anafilaktycznego? Kiedyś nie byłam uczulona na pyłki jednak w zeszłym roku na wiosnę bardzo kichałam i piekły mnie oczy, nie przypominam sobie żadnych alergii pokarowych poza tym że kiedy zjem za dużo truskawek lub mandarynek swędzi mnie skóra, czy jestem narażona na wstrząs?

Aleksander Ropielewski

To zależy jak silnie reaguje Pani na opisane powyżej alergeny. Teoretycznie jest Pani potencjalnie narażona na reakcję anafilaksji, jednak jest to mało prawdopodobne w opisanym przez Panią przypadku.