Czy alkohol ma wpływ na starzenie się skóry?

witam czy to prawda ze picie alkoholowych drinkow,piwa.wina powoduje ze skora szybciej sie starzeje, czy nalezy unikac alkoholi czy jeden lub dwa drinki piwa nie beda szkodliwe od czasu do czasu,. co mozna zrobic by skora na twarzy wygladala mlodziej bo mam zmarszczki pod oczami worki

Lek. Katarzyna Szymczak

Alkohol w nadmiernych ilościach na pewno szkodzi skórze jak i innym organom. Co do skóry twarzy, wskazana zdrowa dieta, wysypianie, odpowiednie nawodnienie i pielęgnacja (kremy z filtrem!).
Pozdrawiam