Czy alkohol wzmaga ataki padaczkowe?

Potrzebuje pomocy bo wczoraj moja mama dostała ataku padaczki alkoholowej i nie chce się leczyc, a dziś wypiła jakoś pół piwa albo jedno czy jeśli teraz nie będzie piła alkoholu to atak się powtórzy?

Witam! Alkohol zazwyczaj obniża próg pobudliwości drgawkowej - może prowokować napady drgawkowe. Jest też rodzaj padaczki u nadużywających alkohol, ale raczej "ataki" pojawiają się w okresie trzeźwienia (padaczka alkoholowa abstynencyjna). Napady drgawkowe w przebiegu alkoholizmu są sygnałem, że należy problem rozwiązać, bo będzie jeszcze gorzej. Konieczne badanie i leczenie! Powodzenia W. Łuczkowski.