Czy po rzuceniu papierosów może pojawić się padaczka?

Dzien dobry. Mam 33 lata i po 15 latach palenia zerwałem z nałogiem palenia papierosów. Zbiegło sie to w czasie z urlopem, wiec rzucałem palenie po dwuch tygodniach częstego używania alkoholu. Trzy dni po niepaleniu, nad ranem podczas snu dostałem padaczki. Badania nic nie wykazały- czekam na wizytę u Neurologa. Czy jest możliwe wystąpienie padaczki przy rzucaniu palenia? Nigdy nie miałem padaczki wcześniej. Czy to oznacza ze jestem chory na padaczkę? Bardzo Dziekuje za pomoc. Piotrek

Witam!
Wystąpienie napadu drgawkowego należy raczej wiązać z nadmiernym alkoholizowaniem się - alkohol ewidentnie obniża próg pobudliwości drgawkowej. U osób podatnych napady epi. mogą wystąpić w okresach wzmożonego poziomu alkoholu we krwi, jak i jego spadku, tzw. padaczka abstynencyjna. Z pewnością większy wpływ na wystąpienie napadu padaczkowego miał alkohol. Wskazana diagnostyka w kierunku epi. szczególnie EEG!
Z poważaniem
W. Łuczkowski