Czy angina zostaje z nami na dłużej?

Witam, ja z takim pytaniem a mianowicie jeżeli zarazimy się od kogoś anginą pierwszy raz w życiu, to ona zostaje z nami uśpiona do końca życia? Czy jak to wygląda w takim przypadku?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

opisywany przez Pana przypadek jest możliwy. Chodzi tu prawdopodobnie o zjawisko “uśpionych bakterii” znajdujących się na migdałkach, które podczas znaczącego spadku odporności organizmu, mogą się namnożyć i wywołać anginę ropną.

Do objawów tej dolegliwości należą: wysoka gorączka w połączeniu z dreszczami, silny ból gardła, ogólne osłabienie ciała, bóle mięśni i głowy, spadek apetytu oraz biały nalot znajdujący miejsce na języku.

W największej ilości przypadków, do walki z anginą należy powzięcie antybiotykoterapii. Oprócz tego można stosować leczenie objawowe, polegające na braniu leków przeciwbólowych, przeciwgorączkowych oraz wzmacniających odporność organizmu.

Do domowych sposobów dających ukojenie w chorobie anginy należy stosowanie naparów na bazie miodu i cytryny, a także spożywanie czosnku, który ma działanie antyoksydacyjne.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem na temat opisanego problemu:

https://portal.abczdrowie.pl/angina

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.