Czy antybiotyk zmniejszy ból zęba?

Witam byłem kiedyś u dentysty na przygotowaniu do leczenia kanałowego miałem się zgłosić po 2 tyg ale się nie zgłosiłem mineło pół roku i parę dni temu zaczą mnie ten ząb boleć pojechałem do dentysty i ten powiedział że musi otworzyć ząb na cały tydzień i przepisał mi antybiotyk clindamycin dzisiaj wziąłem pierwszą tabletkę a mam je vrać przez tydzień po ilu dniach ból przestanie mnie nękać?
MĘŻCZYZNA, 20 LAT 11 miesięcy temu

Taki ząb powinien być leczony kanałowo pod mikroskopem na jednej wizycie. Otwieranie zęba i pozostawienie bez leczenie jest stara metoda i nie powinno być już stosowane. Dopiero po prawidłowym leczeniu potwierdzonym na zdjęciach RTG dolegliwości ustąpią a ząb po odbudowie protetycznej będzie służył długie lata.