Czy antykoncepcja spowodowała zamieszanie z miesiączką?

Witam. Mam pewien problem. Miesiąc temu zostały mi przepisane tabletki Y**** (tabletki dwuskładnikowe przyjmowane w schemacie 24+4), to moja pierwsza antykoncepcja i mam teraz problem... Po 7 dniach ich stosowania nasilały mi się bóle głowy - coś w stylu migreny. Bolało mnie pod lewymi żebrami. Odstawiłam leki po 7 dniach. Występowało brudzenie delikatne. Zawsze miesiączki miamlam co30 dni. Ostatnią miałam 05.05.10. i od tego krwawienia zastosowałam tabletki, no i powinnam mieć już okres. Natomiast występowało pobolewanie, napęcznienie brzucha, ból pod lewymi żebrami i czasem zawroty... Test ciążowy na wszelki wypadek zrobiłam w dniu spodziewanej miesiączki - wyszedł negatywny. Wykonany był on 9 dni od stosunku, ale myślę, że nie byli groźny, bo był zakończony nie wewnętrznie. Jakiś kontakt mógł nastąpić z nasieniem, ale obawiam się, że zewnętrznie to raczej mało możliwe, żeby nawet jakaś mała plamka mogła coś spowodować. Czy przesuniecie mogło nastąpić od tabletek?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Tak, opóźnienie w miesiączce spowodowane jest najpewniej przyjęciem kilku tabletek hormonalnych. Musiały one spowodować w Pani organizmie pewne "zamieszanie". Trudno ocenić, kiedy teraz wystąpi krwawienie. Najprawdopodobniej w ciągu najbliższych 2-3 tygodni.

Pozdrawiam serdecznie!