Czy autyzm może być dziedziczny?

Moj partner ma syna chorego na Autyzm. Chcemy starac sie o nasze dziecko, czy Moze on zrobic badania genetyczne sprawdzajace czy kolejne dziecko tez bedzie w grupie ryzyka?

Witam
Pomimo licznych badań nadal nie ma jednoznacznych przyczyn występowania autyzmu.
Jedni twierdzą że to powód genetyczny, inni że to reakcja na niektóre szczepionki.
Badania genetyczne możecie Państwo wykonać, ale nie dają one stuprocentowej pewności.