Czy biorąc tabletki antykoncepcyjne może nie wystąpić krwawienie?

Witam. Mam 20 lat i od 3 miesięcy przyjmuje tabletki antykoncepcyjne. Dodam tez ze 8 miesięcy temu urodziłam pierwsze dziecko. Jednak 3 dni temu wzięłam ostatnia tabletkę antykoncepcyjna, a okres się  jeszcze nie pojawił. Po pierwszych 2 opakowaniach pojawiał się  zawsze maksymalnie 2 dni po zażyciu ostatniej tabletki. Musze przyznać że zdążało mi się  przyjmować je o rożnych porach dnia. Bardzo prosiłabym o szybka odpowiedź jeśli jest to możliwe.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

U kobiet zażywających preparaty hormonalne, krwawienie z odstawienia powinno wystąpić w czasie 7 dni przerwy. Ponadto krwawienie to, co miesiąc zazwyczaj pojawia się tego samego dnia przerwy. Ze względu jednak na różne czynniki wewnętrzne i zewnętrzne, które wpływają na gospodarkę hormonalną kobiety, krwawienie co miesiąc może mieć inny charakter, tj. może być mniej lub bardziej obfite, a ponadto może pojawić się wcześniej lub później. Teoretycznie może nawet w ogóle nie wystąpić. Proszę zatem cierpliwie poczekać do końca przerwy. Jeżeli krwawienie się jednak nie pojawi proszę skonsultować się z lekarzem lub wykonać test ciążowy.