Kiedy pojawi się krwawienie?

Witam. Miałabym wielką prośbę, żeby rozjaśnić moje wątpliwości, a mianowicie dziewczyna zaczęła brać swoje pierwsze tabletki antykoncepcyjne zgodnie z zaleceniami, czyli pierwszego dnia okresu. 21 marca wzięła ostatnią tabletkę z pierwszego opakowania. Dzisiaj mija 3 dzień owej przerwy i moje pytanie brzmi, kiedy powinno pojawić się krwawienie. Dodam, że tabletki były zażywane zgodnie z zaleceniami, nie były pomijane, różnica czasowa to góra 40 minut, ponadto nie występowały żadne skutki uboczne typu biegunka, wymioty itp. Z góry dziękuję za odpowiedź :)

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Krwawienie zwykle pojawia się 2-5 dnia przerwy między opakowaniami. Najważniejsze jest, aby wystąpiło w ciągu tych 7 dni. Gdyby się nie pojawiło, należy wykluczyć ciążę przed rozpoczęciem nowego opakowania. Jednak w opisanej sytuacji nie powinny pojawić się kłopoty.

Pozdrawiam!